بازارکار آرایشگری

بازارکار آرایشگری

در خصوص نحوه ورود به شغل آرایشگری افراد می توانند این کار را به صورت کاملا تجربی و نزد یک استاد ماهر یاد بگیرید.
برای آموزش پایه ای و حرفه ای در این شغل می توانید پس از گذراندن سال اول دبیرستان وارد شاخه کار و دانش در رشته های آرایش و پیرایش زنانه یا پیرایش وترمیم موی مردانه شوید. در صورت علاقه مندی می توانید در رشته های پیرایش زنانه و مردانه و مراقبت و زیبایی مو و پوست که در دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی شده اند، ادامه تحصیل دهید.

همچنین می توانید در دوره های چند ماهه آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای مثل آموزشگاه آرایشگری مردانه شهرمو شرکت کرده و پس از موفقیت در آزمون وزارت کار، مدرک معتبر فنی و حرفه ای دریافت کنید.

کار در این حرفه را میتوانید از فعالیت در آرایشگاه های مختلف شروع کنید. در این نوع کار معمولا به صورت درصدی و توافقی با صاحب آرایشگاه کار می کنید.

زمانی که تجربه لازم و سرمایه کافی را طی سال ها کسب نمودید می توانید مستقل شده و برای خود آرایشگاهی کوچک و زیبا و یا بزرگ و مجهز و لوکس راه اندازی کنید. در خصوص موارد مالی، پیشنهاد ما این است اگر سرمایه کافی ندارید، با چند آرایشگر دیگر به صورت مشترک آرایشگاهی تاسیس کنید و هر کدام گوشه ای از کار را برعهده بگیرید.

امروزه مردم در سر تا سر دنیا به زیبایی و آراستگی خود بیش از پیش اهمیت می دهند و امور آرایشگری و زیبایی به یکی از نیازهای اصلی درآمده است، وضعیت بازارکار مناسبی برای این شغل وجود دارد و روند رو به رشدی را نیز در سال های آتی می توان برای آن پیش بینی کرد.

پیش بینی ها نشان می دهد در آمریکا میزان استخدام آرایشگرها بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۱۴ درصدی خواهد داشت. این در حالی است که متوسط رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد است.

آرایشگری یک شغل زود بازده به شمار می آید. به این معنا که فرد پس از دیدن آموزش های لازم، در مدت زمان کوتاهی می تواند درآمد کسب کند.
درآمد آرایشگر به میزان مهارت، توانمندی، به روز بودن و تجربه او و در واقع به رضایت مشتری بستگی دارد. در مجموع آرایشگری جز شغل های پر درآمد خصوصا در سالهای اخیر است. معمولا آرایشگرانی که آرایشگاه یا آموزشگاه آرایشگری مستقل دارند، درآمد بالاتری نسبت به سایر آرایشگران دارند.

بسیاری از آرایشگاه های زنانه چون در کنار آرایشگری خدمات بهداشتی، زیبایی و پوستی بیشتری نسبت به آرایشگاه های مردانه ارائه می دهند، درآمد بالاتری نیز کسب می کنند.

برای موفقیت در کسب و کار و انتخاب یک شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … اهمیت فراوانی دارند. افراد با تیپ های شخصیتی مختلف می توانند در مشاغل مختلف موفق شوند هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. ولی در این کار پشتکار و تلاش و علاقه و دقت عمل و نظم و احترام به مشتری بسیار مهم می باشد.
شهرمو، آموزشگاه آرایشگری در آزادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *