شغل آرایشگری

شغل آرایشگری

آرایشگری شغلی مناسب برای افرادی است که از روبه رو شدن با افراد مختلف و با تیپ و ظاهرهای مختلف، علاقه داشته باشند. با صبر و حوصله باشند و نیز پشتکاری بسیار داشته باشند.

در طول تاریخ بشر زیبایی و آراستگی مورد توجه همه بوده است. آرایشگری حرفه و هنری است که به زیباتر جلوه دادن ظاهر افراد (پوست، مو و …) می پردازد. آرایش به معنی اضافه کردن و پیرایش به معنای کم کردن است. در کشور ما آرایش بیشتر برای خانم ها و پیرایش برای آقایان استفاده می شود.

در آرایشگری زنانه، آرایشگر به کوتاه کردن، مدل دادن، رنگ کردن موها، آرایش صورت، پاکسازی پوست و طراحی ناخن ها و… پرداخته می شود.
در آرایشگاه و پیرایشگاه های مردانه امور مربوط به کوتاهی مو، حالت دادن و رنگ کردن موها و اصلاح صورت انجام می شود.

آرایشگری حرفه ای یک علم است و اصول خاص خود را دارا می باشد. برای مثال: در مورد کوتاهی مو آرایشگر حرفه ای، با توجه به تخصص و تجربه خود، ابتدا فرم صورت مشتری را از نظر استخوانی یا گوشتی بودن، جنس مو، اندازه گردن، اشکال هندسی سر و سایر گزینه‌ها در نظر می گیرد و سپس به مشتری پیشنهاد می دهد که چگونه اصلاحی برای او مناسب است. البته سلیقه و خواسته مشتری را نیز در نظر خواهد گرفت.

برای آنکه به آرایشگر تبدیل شوید ابتدا می بایست دوره های فنی این حرفه را بگذرانید و سپس در کنار یک آرایشگر ماهر کارآموزی کنید.
یک آرایشگر باید مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد و به بهترین شکل به مشتریان خدمات ارائه دهید. او می بایست خلاقیت و ذوق هنری داشته باشد همچنین به روز باشد و از آخرین مدل ها و مدها و روش ها اطلاع داشته باشد. به یادگیری روش های جدید بپردازد. با مسایل ایمنی و بهداشتی آشنا باشد. همچنین به آراستگی ظاهری خود اهمیت دهد.

کار آرایشگری معمولا بصورت تمام وقت است. در برخی زمان های سال مانند اعیاد تا ساعات طولانی حتی در شب ها و تعطیلات نیز آرایشگرها باید کار کنند. بنابراین پشتکار،سخت کوشی و جدیت در این کار یکی از رموز موفقیت در آن است.

اگر در ابتدای کار آرایشگری هستید و یک آرایشگر تازه کار یا معمولی به حساب می آیید، وظایف زیر بر عهده شما می باشد:
خوش آمدگویی به مشتریان
نوبت دادن به مشتریان و تحویل پول از آنها
شستن موهای مشتریان
کوتاهی های ساده
تمیز و مرتب کردن سالن
اطمینان از تمیز و آماده بودن لوازم کار و حوله ها
و…

و در مقام یک آرایشگر ماهر و با تجربه کافی می توانید با مشتریان در مورد نوع کاری که می خواهند صحبت کنید و مشاوره های لازم را به آنها دهید.
مشتریان را از جدید ترین روش ها و مدل ها آگاه سازید. کارهای اصلی شما نیز شامل:
کوتاه کردن و مدل دار کردن مو
رنگ کردن، فرکردن یا صاف کردن مو
انجام اصلاح ابرو و صورت
انجام آرایش های صورت، پاکسازی پوست و طراحی ناخن ها ( در آرایشگاه های زنانه)
تهیه مواد و وسایل لازم برای آرایشگاه
و… می باشد.

در آرایشگاه های بزرگ معمولا آرایشگرها به صورت تخصصی کار می کنند مثلا یک آرایشگر تنها کار کوتاهی مو را انجام میدهد و دیگری کار رنگ کردن مو را. اینگونه علاوه بر تخصص و تمرکز بر روی یک نوع کار، نظم بهتری به سالن داده می شود و نیز رسیدگی به مشتریان بهتر انجام می شود.

چنانچه بدنبال اطلاعات بیشتر در این خصوص هستید با ما تماس بگیرید.
آموزشگاه آرایشگری مردانه شهرمو به آموزش تضمینی و ۱۰سال ساپورت و حمایت کاراموزان می پردازد. به این ترتیب که تا ۱۰سال بعد از آموزش روزهای چهارشنبه کلاس های رفع اشکال و آشنایی با مدل های جدید بصورت رایگان برگزار می شود.
” شهر مو ، آموزشگاه آرایشگری در آزادی

2 دیدگاه برای «شغل آرایشگری»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *